האתר של אבנר שילה

המלצות שכתבו בוגרי הקורסים בהנחייתי

סיכום קורס עם אבנר שילה

על החוויה שעברתי במסגרת הקורס עם אבנר שנמשך כשנה:
חוויתי פתיחות הודות למקום החמים והמכיל שאבנר יצר, בכיתי כשהרגשתי צורך,כי ידעתי שאזכה בתמיכה והכוונה.
הגעתי לתוך תוכי ולמדתי הרבה על חוויה אישית מהי. באמצעות הכלים שרכשנו טיפלתי במס קטן של מבריאות. כלים אלה שימשו אותי גם בקורסי יוגה להריון שהעברתי.
תודה, אבנר

אביבה פייגינסון
עובדת בניטור מחקרים רפואיים
תל-אביב

———————-

כמה מלים על קורס מטפלים בסרטן בשיטת אבנר שילה

איך אפשר לסכם חוויה גדולה ומעשירה שעברתי בקורס המטפלים בסרטן במשך שנה שלמה בכמה מלים ? ….

אתייחס לשלושה תחומים . ראשית : הרקע התיאורטי .

הקורס זימן לי אפשרות להיפגש עם תפיסת עולם מיוחדת שבה הסרטן מקבל תפנית מן המימד הצר של מחלה בעלת רקע פיזיולוגי – גנטי , כפי שמתייחסת אליו הרפואה הקונבנציונאלית , והופך להיות "פרוייקט חיים". כלומר, תגובה של גוף ונפש שיש לה רקע בהתנהגות האדם, בתפישתו את עצמו , בדרך בה והוא מנהל את חייו , באופן בו הוא חווה את רגשותיו , באחריות שלו לגבי עצמו , ביכולתו להפיק לקחים ולהביא שינויים לחייו , באמונתו ובהקשבה לגופו ולליבו .
ההבנה שלאנשים שלקו במחלת הסרטן יש קודים רגשיים שמאפיינים אותם ומאפשרים להתמודד עם ההבראה בדרך נוספת למה שמציעים הרופאים בבית החולים, הביאה לתוך עולמי פתיחות ונכונות להעמקה במקומות שהיו חסומים אצלי לגמרי . העבודה עם הדמיון המודרך אפשרה לי להגיע לאזורים באישיותי שלא היו מוכרים לי והעבירה אותי חוויות מתקנות עזות ומרגשות .
אם כי עדין לא הגעתי להחלמה , אני רואה בסרטן הזדמנות נדירה לפרוץ את דרך החיים האוטומטית שחייתי עד כה ולהגיע "לחיות את עצמי" סוף סוף !

שנית: קבוצת הלימוד

חלק מהתלמידים בקורס היו מבריאים מסרטן וחלק אחר כאלה שיעדו את עצמם להיות מטפלים במבריאים מסרטן ; בבחינת "אנשים טובים באמצע הדרך" עבורי.
באווירה המיוחדת שהלכה והתגבשה במהלך השנה , עם התקדמות הקורס וההתנסות הטיפולית שעברנו זה עם זה , נפתחנו והעמקנו את ההיכרות בינינו .
כתוצאה מכך , התקרבנו והפכנו חברים . מה שאפשר לי ללמוד מכל אחד מהנוכחים , מניסיונו האישי , מאישיותו המיוחדת ומהשקפת עולמו – ערך מוסף לחומר הקורס עצמו . ( אף על פי שלא תמיד זה היה קל ,ונדרשה סבלנות רבה לא פעם לחבלי לידה או לאכזבת פרידה ) .
גם המפגשים עם מבריאים , רופאים ומקורבים – שבאו להרצות בפנינו , או חומרים כתובים שהגשת לנו ; מלבד שהיו מרתקים , היוו עבורי צוהר לעולם שלא פגשתי עד כה ונתנו לי עידוד והרבה חומר למחשבה.

שלישית : אבנר שילה כמורה

ראשית , אני רוצה להודות לך על האוטנטיות שהרי אתה מלמד ומדריך בתחום שיש לך בו תוצאות . אתה "עשית זאת"! הבראת מסרטן בכוחות עצמך . גם אני רוצה!
שיטת הלימוד והתנהלות הקורס מאופיינים ע"י האישיות המיוחדת שלך שבה סבלנות וקבלה אין קץ עובדות "שעות נוספות" , הרבה וחום ואהבה עם קירבה גופנית מפתיעה בפשטותה, קצב איטי ונינוח, גמישות והבנה – ולמרות זאת, יכולת מנהיגות מתוך עוצמה ודבקות בתפישת העולם המיוחדת והמקורית שלך. והכל ברכות . אני שבאתי ממקום "מנהלי- כוחני" , שלא כל – כך מהר הסכמתי לוותר עליו , התרשמתי עמוקות ונפתח לבי לאמון מלא .

ובנוסף , האופן שבו דאגת לנו , לתלמידך . דאגת שנתפתח , שנצויד באישורים המתאימים וגם מטופלים יופנו אלינו על ידך ; כל זאת בצניעות ובלב פתוח .
משהו שהוא נדיר עבורי לפגוש .
אני מתרגשת להוקיר אותך על מי שאתה , מורה ומדריך אמיתי .

ולבסוף, בהערת סכום שאי אפשר בלעדיה, לשרה – לאישה שאתך, שנכחה בקורס גם כן ב"דרככם" המיוחדת , שלוחה תודה רבה ואהבה.

תודות לך אבנר .

באהבה
דורית גוטמן
מנהלת בי"ס (בדימוס),
פרדס-חנה

————————

 

שלום לכולם

שמי חגית וגם אני בוגרת חיבוקו הרגשי והאקדמי של אבנר. אני רוצה להמליץ בחום גדול על הקורסים שאבנר מלמד הן ברמת התוכן והן ברמה החווייתית. את המפגש הראשון שלי עם אבנר אני חבה לסרטן (סרטנים..) האישי(ים) שלי (שתודה לאל שלמרות שהתיידדנו, המלנומה הלימפומה ואני נפרדנו, אני מקווה לעד..) , הכרתי את אבנר בתהליך הריפוי של מהלימפומה ולמרות שהייתי תחת כימותרפיה ואין צורך להכביר במילים על החוויה נסעתי ממיתר (על יד באר שבע) עד תל אביב ולפעמים גם עד כפר ורדים כדי לשמוע ולחוות בצימאון את מה שהאיש היקר אבנר מלמד. הדמיון המודרך הוא כלי של חשיבה של רגש של חוויה ואבנר מצליח ללמד אותו גם כדרך חיים של אמונה בכוחות של המטופל ובכך קסמו. אני בעצמי פסיכולוגית ועובדת עם הכלי הזה שלימים הרחבתי אותו לכדי היפנוזה (וכיום אני מורשית היפנוזה) ומגלה מדי יום את כוחו לסייע. מומלץ!

בברכה

חגית כהן M.A.
פסיכולוגית

———————-

אבנר יקר,
רציתי להודות לך על ההזדמנות להשתתף בקורס של שלש שנים בהדרכתך.
בקורס למדתי להשתמש בדמיון מודרך, המשמש לי כעת כלי משמעותי ביותר בעבודתי עם מטופלי (יוגה תרפיה).
אישיותך החמה והאוהבת, כמו גם נסיונך הרב ותמיכתך האישית בכל אחד מאיתנו תרמו מאד להצלחת הקורס.
הרבה תודה ואהבה,
רחל זיס
מורה ליוגה
הרצליה

——————-

אבנר

פתחת לי חלון ענק לעולם שלא הכרתי כלל.
נדמה לי שחזרתי ואמרתי לך שבתחילת הקורס שאפילו לעצום את העיניים להיכנס לתוך עצמי- לא הצלחתי. הגעתי עם רמת תזזיתיות גבוהה ביותר. אי שקט וחוסר יכולת לעצום עיניים ולגלוש לדמיון מודרך אלא רק להירדם. מעבר לכך, לא הצלחתי לראות תמונות בעת הדמיון המודרך.
בשקט הייחודי שלך ובחכמתך הרבה עניינת אותי מאוד. כל שיעור היה חוויה אמיתית.
למדתי ממך גישות ודרכים אחרות לנהל תקשורת עם קבוצה, במיוחד התחברתי לדרך הבלתי אמצעית שלך.
לקראת סוף הקורס התחלתי להתחבר לעצמי ברגעי הדמיון המודרך ואף ליהנות מזה.
אני בטוחה שההתנסות החיובית איתך תגרום לי לתרגל את עצמי ועם עצמי. יותר מכך, עוררת בי מחשבות להמשך התפתחות בכיוון זה בעתיד. ומקווה שניפגש שנה הבאה – בלימודי ההמשך.

חופשה נעימה
י. א.
כפר ורדים

הוספת תגובה