האתר של אבנר שילה

קורסים לדמיון מודרך בכפר ורדים וגם בתל-אביב

קורס הכשרת מטפלים בדמיון מודרך

פתיחה: ספטמבר 2011- שתי קבוצות: בצפון(כפר ורדים), ובתל אביב.

מנחה: אבנר שילה

 

מבנה הקורס

סמסטר א'  (15 מפגשים) – מסע אישי בדמיון מודרך.

סמסטר ב' (15 מפגשים)  – טיפול בשיטת 'מגע הדמיון המרפא'.

משך הקורס:    120 שעות אקדמיות. ימי שני 16.00 עד 19.00

יפתחו שתי קבוצות: במרכז תל-אביב ובכפר ורדים

מועד מתוכנן לפתיחת הקורס: ספטמבר ‏2011

תשלום: 10 X380 ₪ למשתתף. דמי הרשמה: 300 ₪ (כלולים במחיר הקורס)

תאור הקורס ומטרותיו

הדמיון המודרך משמש כלי טיפולי רב עוצמה ומגוון, ויחד עם זה – פשוט ללימוד וליישום.

יחודו של הדמיון המודרך הוא בשילוב התכונות והאפשרויות המוכרות לנו בחוויה האנושית מפעילותו של דמיוננו לבין טכניקות של הרפיה גופנית ומודעות לנשימה.

המצב של הרפיה, מודעות לנשימה והפעלת הדמיון מאפשר העלאת תכנים מהתת-מודע ויצירת ריפוי ברובד הרגשי, הגופני והרוחני במציאות.

במהלך הסמסטר הראשון של הקורס (15 מפגשים), יילמדו ההיבטים התיאורטיים של העבודה עם הדמיון המודרך, תוך התנסות חווייתית בכלי מגוון ועשיר זה ובשיתוף הקבוצה.

בסמסטר השני של הקורס (15 מפגשים), נלמד לטפל בעזרת דמיון מודרך במגוון נושאים ובעיות בתחום הגוף והנפש. הטיפול יתרחש באופן דיאלוגי ותוך השתתפות אקטיבית של המטופל בתהליך. נשים דגש על נושא הרגשות כמקשר מרכזי בין הגוף והנפש. נכיר את חוקי הזרימה של הרגשות, ואת הדרך שבה נוצרת חסימה רגשית. נלמד, תוך התנסות, דרכים לריפוי ולשחרור חסימה רגשית זו.

 

מכתבי סיכום והמלצה על קורסים

1. סיכום קורס עם אבנר שילה

על החוויה שעברתי במסגרת הקורס עם אבנר שנמשך כשנה:

חוויתי פתיחות הודות למקום החמים והמכיל שאבנר יצר, בכיתי כשהרגשתי צורך,כי ידעתי שאזכה בתמיכה והכוונה.

הגעתי לתוך תוכי ולמדתי הרבה על חוויה אישית מהי. באמצעות הכלים שרכשנו טיפלתי במס קטן של מבריאות. כלים אלה שימשו אותי גם בקורסי יוגה להריון שהעברתי.

תודה, אבנר

אביבה פייגינסון

עובדת בניטור מחקרים רפואיים

תל-אביב

 

 

 

 

2. כמה מלים על קורס מטפלים בסרטן בשיטת אבנר שילה

איך אפשר לסכם חוויה גדולה ומעשירה שעברתי בקורס המטפלים בסרטן במשך שנה שלמה בכמה מלים ?   ….

 

אני מוצאת את עצמי כבר מספר ימים הופכת והופכת במחשבותי כיצד אענה על בקשה פשוטה זו , ואכתוב חוות דעת מקוצרת ומתומצתת . מה שנראה לי בלתי אפשרי עבורי, בהתחשב במה שיש לי להגיד. לכן, החלטתי ל"התמרד" ולכתוב את אשר על לבי, מבלי להתחשב בקיצור. ובידך אבנר אפקיד את מלאכת הקיצוצים.

אתייחס לשלושה תחומים .

ראשית : הרקע התיאורטי .

הקורס זימן לי אפשרות להיפגש עם תפיסת עולם מיוחדת שבה הסרטן מקבל תפנית מן המימד הצר של מחלה בעלת רקע פיזיולוגי – גנטי , כפי שמתייחסת אליו הרפואה הקונבנציונאלית , והופך להיות "פרוייקט חיים". כלומר, תגובה של גוף ונפש שיש לה רקע בהתנהגות האדם, בתפישתו את עצמו , בדרך בה והוא מנהל את חייו , באופן בו הוא חווה את רגשותיו , באחריות שלו לגבי עצמו , ביכולתו להפיק לקחים ולהביא שינויים לחייו , באמונתו ובהקשבה לגופו ולליבו .

ההבנה שלאנשים שלקו במחלת הסרטן יש קודים רגשיים שמאפיינים אותם ומאפשרים להתמודד עם ההבראה בדרך נוספת למה שמציעים הרופאים בבית החולים, הביאה לתוך עולמי פתיחות ונכונות להעמקה במקומות שהיו חסומים אצלי לגמרי . העבודה עם הדמיון המודרך אפשרה לי להגיע לאזורים באישיותי שלא היו מוכרים לי והעבירה אותי חוויות מתקנות עזות ומרגשות .

אם כי עדין לא הגעתי להחלמה , אני רואה בסרטן הזדמנות נדירה לפרוץ את דרך החיים האוטומטית שחייתי עד כה ולהגיע "לחיות את עצמי" סוף סוף !

שנית: קבוצת הלימוד

חלק מהתלמידים בקורס היו מבריאים מסרטן וחלק אחר כאלה שיעדו את עצמם להיות מטפלים במבריאים מסרטן ; בבחינת "אנשים טובים באמצע הדרך" עבורי.

באווירה המיוחדת שהלכה והתגבשה במהלך השנה , עם התקדמות הקורס וההתנסות הטיפולית שעברנו זה עם זה  , נפתחנו והעמקנו את ההיכרות בינינו .

כתוצאה מכך , התקרבנו והפכנו חברים . מה שאפשר לי ללמוד מכל אחד מהנוכחים , מניסיונו האישי , מאישיותו המיוחדת ומהשקפת עולמו – ערך מוסף לחומר הקורס עצמו . ( אף על פי שלא תמיד זה היה קל ,ונדרשה סבלנות רבה לא פעם לחבלי לידה או לאכזבת פרידה ) .

גם המפגשים עם מבריאים ,  רופאים ומקורבים – שבאו להרצות בפנינו , או חומרים כתובים שהגשת לנו ; מלבד שהיו מרתקים , היוו עבורי צוהר לעולם שלא פגשתי עד כה ונתנו לי עידוד והרבה חומר למחשבה.

שלישית : אבנר שילה כמורה

אני רוצה להודות לך , אבנר, על האוטנטיות שהרי אתה מלמד ומדריך בתחום שיש לך בו תוצאות . אתה "עשית זאת"! הבראת מסרטן בכוחות עצמך . גם אני רוצה!

שיטת הלימוד והתנהלות הקורס מאופיינים ע"י האישיות המיוחדת שלך שבה סבלנות וקבלה אין קץ עובדות "שעות נוספות" , הרבה וחום ואהבה עם קירבה גופנית מפתיעה בפשטותה, קצב איטי ונינוח, גמישות והבנה – ולמרות זאת, יכולת מנהיגות מתוך עוצמה ודבקות בתפישת העולם המיוחדת והמקורית שלך. והכל ברכות . אני שבאתי ממקום "מנהלי- כוחני" , שלא כל – כך מהר הסכמתי לוותר עליו , התרשמתי עמוקות ונפתח לבי לאמון מלא .

ובנוסף , האופן שבו דאגת לנו , לתלמידך . דאגת שנתפתח , שנצויד באישורים המתאימים וגם מטופלים יופנו אלינו על ידך ;  כל זאת בצניעות ובלב פתוח .

משהו שהוא נדיר עבורי לפגוש .

אני מתרגשת להוקיר אותך על מי שאתה , מורה ומדריך אמיתי .

ולבסוף, בהערת סכום שאי אפשר בלעדיה, לשרה – לאישה שאתך, שנכחה בקורס גם כן ב"דרככם" המיוחדת , שלוחה תודה רבה ואהבה.

תודות לך אבנר .

באהבה

דורית גוטמן

מנהלת בי"ס  לשעבר

פרדס-חנה

 

3. שלום לכולם

שמי חגית כהן, וגם אני בוגרת חיבוקו הרגשי והאקדמי של אבנר.

אני רוצה להמליץ בחום גדול על הקורסים שאבנר מלמד הן ברמת התוכן והן ברמה החווייתית.

את המפגש הראשון שלי עם אבנר אני חבה לסרטן (סרטנים..) האישי(ים) שלי (שתודה לאל שלמרות שהתיידדנו, המלנומה הלימפומה ואני נפרדנו, אני מקווה לעד..) .

הכרתי את אבנר בתהליך הריפוי של מהלימפומה ולמרות שהייתי תחת כימותרפיה ואין צורך להכביר במילים על החוויה נסעתי ממיתר (על יד באר שבע) עד תל אביב ולפעמים גם עד כפר ורדים כדי לשמוע ולחוות בצימאון את מה שהאיש היקר, אבנר, מלמד. הדמיון המודרך הוא כלי של חשיבה של רגש של חוויה ואבנר מצליח ללמד אותו גם כדרך חיים של אמונה בכוחות של המטופל ובכך קסמו. אני בעצמי פסיכולוגית ועובדת עם הכלי הזה שלימים הרחבתי אותו לכדי היפנוזה (וכיום אני מורשית היפנוזה) ומגלה מדי יום את כוחו לסייע. מומלץ!

 

בברכה

חגית כהן M.A.

פסיכולוגית

 

4. אבנר יקר

רציתי להודות לך על ההזדמנות להשתתף בקורס של שלש שנים בהדרכתך.

בקורס למדתי להשתמש בדמיון מודרך, המשמש לי כעת כלי משמעותי ביותר בעבודתי עם מטופלי (יוגה תרפיה).

אישיותך החמה והאוהבת, כמו גם נסיונך הרב ותמיכתך האישית בכל אחד מאיתנו תרמו מאד להצלחת הקורס.

הרבה תודה ואהבה,

רחל זיס

מורה ליוגה

הרצליה

 

 

 

 

שלום לכם, כאן אבנר

אני שמח ונרגש לבשר על פתיחת ההרשמה לקורסים חדשים בהנחייתי

בשנה שעברה התקיים קורס להכשרת מטפלים- ליווי רגשי ורוחני לחולי סרטן, בתל- אביב, ובעקבותיו החלטתי לפתוח קורס נוסף, אף הוא בתל-אביב.

להפתעתי (הטובה) החלו לזרום בקשות לקורס כזה בצפון הארץ, ולכן החלטתי לפתוח קבוצה נוספת של קורס המטפלים, בכפר ורדים.

בנוסף, התבררה לי (שוב) החשיבות והעוצמה של הדמיון המודרך ככלי טיפולי מרכזי, ולכן החלטתי לפתוח קורס נוסף של דמיון מודרך, המיועד לטיפול במגוון של נושאים ומטרות, (גופניים ורגשיים) הן במסע האישי של כל אחד ואחת מאתנו, והן להכשרה בטיפול בכלי חשוב זה.

גם הקורס בדמיון מודרך יפתח בשתי קבוצות, בכפר- ורדים, ובתל אביב.

גיליתי שאחת הדרכים הטובות להפצת קורסים אלו, ולעידוד ההרשמה אליהם, היא דרך המלצה אישית מאנשים שמכירים אותי, שעברו אצלי קורס קודם, או הכרות אישית בדרך אחרת. לכן, אני מצרף למכייל זה קבצים עם פרטים על הקורסים מתוכננים לפתיחה בזמן הקרוב, ומבקש מכם להפיץ את המידע הזה לכל המכרים היקרים לכם.

אני מצרף כאן גם מספר המלצות וסיכומים שכתבו בוגרי הקורסים בהנחייתי.

תודה מכל הלב

אבנר