האתר של אבנר שילה

סיפורי מבריאים ומטופלים

סיפורי מבריאים ומטופלים הם סיפורים על אנשים מיוחדים במינם, ועם זאת רגילים לגמרי.

אלו סיפורים מעוררי השראה על אנשים ונשים שהעזו לעשות שינוי בחייהם, לצאת ממסגרת החשיבה וההתנהגות הרגילה והמקובעת שלהם, לפרוץ הלאה ולמצוא את הדרך הייחודית שלהם להבראה

ההבראה, בין אם היא מסרטן או ממחלה אחרת, גופנית, רגשית או נפשית, נתפסת כיציאה לחופשי מכלא, גם אם לפעמים לכלא הזה אין חומות, סורגים ומנעולים נראים לעין

התחלתי לאסוף סיפורי מבריאים לפני יותר מעשר שנים, לאחר שהבראתי מן הסרטן שלי. נשאלתי ע"י אנשים שונים: האם יש עוד אנשים כמוך?

השאלה הזו עוררה בי מחשבות פילוסופיות עמוקות מאוד, אבל בעקבותיה התחלתי לחפש עוד מבריאים יוצאי דופן. תחילה התמקדתי באנשים ונשים שחלו בסרטן, מרדו בטיפול הכיתותרפי שהוצע להם, והבריאו בכוחות עצמם, למרות נבואת הרופאים. בהמשך חיפשתי ומצאתי גם אנשים ונשים שקיבלו כימותרפיה ושאר טיפולים רפואיים, אך הוסיפו לטיפולים אלו גם פעולות אחרות, אשר לפי הרגשתם סייעו להבראתם.

עם חלוף השנים, המשכתי להרחיב את הבנתי, ותפיסת ההבראה בעיניי השתנתה והתרחבה. כיום אני מייחס חשיבות רבה להבראה הרגשית- נפשית ואף למימד הרוחני של ההבראה. בעקבות שינוי זה בתפיסתי, הוספתי סיפורים נוספים לסיפורי המבריאים. כמה מספורי המבריאים המופיעים כאן משקפים את תפיסת העולם החדשה שלי, תפיסה הנןתנת משקל גדול יותר לתהליכים הרגשיים והרוחניים.