האתר של אבנר שילה

שנה חדשה, הרבה התרגשות – וקורסים חדשים למטפלים

שלום לכם, כאן אבנר

כמו בכל שנה, אני שמח ונרגש לקראת האחד בספטמבר, יום תחילת שנת הלימודים.

כבר יותר מעשרים שנה שאני מלווה את ילדי הפרטיים אל מסגרות הלימודים השונות שלהם: פעוטונים, גנים, בתי-ספר, מכללות ואוניברסיטאות. כל אחת ואחד מהם לפי גילו ולפי מקומו.

השנה גיליתי שנותרה לי "רק" ילדה אחת ללוות אותה ב- 1/9 ליום הלימודים הראשון השנה: עמית, עולה לכיתה י"ב.

ובאותה נשימה, גיליתי שההתרגשות המוכרת לא חלפה ולא עברה. היא רק החליפה כתובת. השנה, זה אני שעומד לעלות כיתה, לפגוש אנשים חדשים, להכיר אותם (ואולי גם את עצמי, בדרך אחרת), ועל כן אני מפחד, ועל כן אני רועד. ועל כן אני שמח.

ואני שמח ונרגש לבשר על פתיחת ההרשמה לקורסים בהנחיתי לשנה הקרובה.

בשנה שעברה התקיים קורס להכשרת מטפלים- ליווי רגשי ורוחני לחולי סרטן, בתל- אביב, ובעקבותיו החלטתי לפתוח קורס נוסף, אף הוא בתל-אביב.

להפתעתי (הטובה) החלו לזרום בקשות לקורס כזה בצפון הארץ, ולכן החלטתי לפתוח קבוצה נוספת של קורס המטפלים, בכפר ורדים. לכל הפרטים על הקורס לחצו כאן

בנוסף, התבררה לי (שוב) החשיבות והעוצמה של הדמיון המודרך ככלי מרכזי, שמשמש אותי גם ככלי טיפולי, שהוא גם מרגיע, וגם יצירתי, עשיר ומגוון. על-כן החלטתי לפתוח קורס נוסף של דמיון מודרך, המיועד לטיפול במגוון של נושאים ומטרות, (גופניים, רגשיים, אישיים) הן במסע האישי של כל אחד ואחת מאתנו, והן להכשרה בטיפול בעזרת כלי חשוב זה.

גם הקורס בדמיון מודרך יפתח בשתי קבוצות. בכפר- ורדים, ובתל אביב. לפרטים לחצו כאן

גיליתי שאחת הדרכים הטובות להפצת קורסים אלו, ולעידוד ההרשמה אליהם, היא דרך המלצה אישית מאנשים שמכירים אותי, שעברו אצלי קורס קודם, או הכרות אישית בדרך אחרת. לכן, מבקש מכם להפיץ את המידע הזה לכל המכרים היקרים לכם.

בקישור הבא תוכלו לקרוא המלצות שכתבו בוגרי הקורסים בהנחייתי.

וכמובן שאת כל הפרטים תוכלו תמיד למצוא באתר האישי שלי: www.healcancer.co.il

תודה מכל הלב

אבנר שילה

קורס הכשרת מטפלים ליווי רגשי ורוחני לחולי סרטן

על פי שיטת אבנר שילה, ובהנחייתו

2011 נפתחה קבוצה בכפר ורדים.

2012 נמשכת ההרשמה לקבוצה נוספת בתל אביב

למי מיועד הקורס המשתתפים בקורס הם אנשי מקצוע וטיפול בשלים, מתחומי הטיפול ברפואה הקונבנציונלית והרפואה המשלימה, המעונינים לרכוש כלים שיסייעו להם לטפל בחולי סרטן.

על הקורס הקורס נותן כלים מעשיים לתמיכה בתקופת ההתמודדות עם מחלת הסרטן, ומציע שיטה שנבנתה במיוחד ופועלת לקראת הבראה מסרטן, מתוך אמון מלא באפשרות של החלמה.

עם זאת, הקורס מכיר באפשרויות השונות וביעדים המגוונים שהמסע עם הסרטן יכול להוביל אליהם.

הקורס עוסק בחקירה לעומק של "הקוד הרגשי של הסרטן" ושל המאפיינים הרגשיים והרוחניים של המבריאים מסרטן.

הקורס מציע דרכים ייחודיות התומכות בהבראה ובהתמודדות נכונה של כל מטופל.

הקורס שם דגש על הדיאלוג שנוצר בין המטפל למטופל: פיתוח כלים של נוכחות, 'נוכחות אוהבת' loving presence , 'הבועה הטיפולית',ותפקידם בתהליך ההבראה של המטופלים.

 

על המנחה

אבנר שילה, יליד 1959, חלה בילדותו בסרטן גרורתי, שחזר ונשנה חמש פעמים במהלך השנים. בפעם החמישית שהסרטן חזר, החליט לבחור בדרך שונה, ולנסות לרפא את עצמו באופן טבעי וספונטני. דרך זו, הנמשכת כבר למעלה מ-20 שנה, הביאה אותו ליצור את שיטת הטיפול שלו.

לימודים  בוגרB.A  אונ' חיפה,  למד רפואה משלימה במכללת רידמן- תל-אביב. למד "הקומי" ב"מרכז שילוב", טבעון. כיום לומד בתוכנית "פסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב" באונ' ת"א.

הוראה מאז 1994 מרצה ומלמד קורסים במכללת רידמן, במכללה למנהל, במכללת גליל מערבי, וכן מלמד קורסים במסגרת פרטית. נושאי הקורסים שהנחה עד כה: דמיון מודרך, דמיון מודרך ויצירה, דמיון מונחה אינטראקטיבי, ג'ין שין, אהבה מלחמה ושלום – הכשרת מטפלים לטיפול בחולי סרטן.

פרסומים עיקריים

הזכות והעונג- על סרטן וריפוי עצמי

נהר האור- הרפיה ודמיון מודרך לריפוי עצמי מסרטן  (CD)

מבריאים מסרטן (אתר אינטרנט) WWW.HEALCANCER.CO.IL

 

על השיטה

שיטת הטיפול התגבשה במשך למעלה מעשר שנות ניסיון אישי, מחקר, מעקב וטיפול, בעבודה עם חולי סרטן ומבריאים מסרטן.

במוקד השיטה –  אמונה עזה בקשר בין הגוף והנפש במחלת הסרטן ובהבראה ממנה.

הכלים העיקריים בהם משתמשת השיטה:

1.דמיון מודרך (כולל שימוש בהקלטות ובדיסקים).

2. דמיון מונחה (דמיון מודרך אינטר-אקטיבי).

3. הקשבה בשילוב אמפתיה, יצירת 'בועה טיפולית'.

4. דיאלוג בין המטפל למטופל, ובין המטופל לבין גופו, על פי שיטת 'הקומי'.

5. לימוד משנתם של:  קארל סיימונטון, ברני סיגל, לורנס לה-שאן, אליזבט קובלר-רוס ואחרים

6. טכניקות להרפיה ולהפגת מתחים.

7. לימוד מתוך סיפורי הבראה והתמודדות עם מחלת הסרטן.

8. לימוד אפשרויות שונות בהתייחסות למוות.

9. הקורס יתקיים בשילוב עם עבודה מעשית ופגישות עם מטופלים, ומבריאים מסרטן,  הלימוד יתקיים מתוך התבוננות מודעת של הסטודנטים אל תוכם פנימה.

 

זמן ומקום

 

יפתחו שתי קבוצות: במרכז תל אביב ובכפר ורדים.

הקורס בכפר ורדים יתקיים בימי ראשון בשעות: 16:00 עד 19:45

הקורס במרכז תל-אביב – טרם נקבע יום.

מועד מתוכנן לפתיחת הקורס: סתיו 2011

משך הקורס: 30 מפגשים שבועיים, ובנוסף סדנת סוף-שבוע בכפר-ורדים.

תשלום: 12 תשלומים של  500 ₪

דמי הרשמה: 300 ₪ (כלולים בשכר הלימוד).

הקבלה לקורס מותנית בראיון אישי.

 

להרשמה ותיאום ראיון התקשרו 0545868893 או shiloavner@gmail.com

המלצות שכתבו בוגרי הקורסים בהנחייתי

סיכום קורס עם אבנר שילה

על החוויה שעברתי במסגרת הקורס עם אבנר שנמשך כשנה:
חוויתי פתיחות הודות למקום החמים והמכיל שאבנר יצר, בכיתי כשהרגשתי צורך,כי ידעתי שאזכה בתמיכה והכוונה.
הגעתי לתוך תוכי ולמדתי הרבה על חוויה אישית מהי. באמצעות הכלים שרכשנו טיפלתי במס קטן של מבריאות. כלים אלה שימשו אותי גם בקורסי יוגה להריון שהעברתי.
תודה, אבנר

אביבה פייגינסון
עובדת בניטור מחקרים רפואיים
תל-אביב

———————-

כמה מלים על קורס מטפלים בסרטן בשיטת אבנר שילה

איך אפשר לסכם חוויה גדולה ומעשירה שעברתי בקורס המטפלים בסרטן במשך שנה שלמה בכמה מלים ? ….

אתייחס לשלושה תחומים . ראשית : הרקע התיאורטי .

הקורס זימן לי אפשרות להיפגש עם תפיסת עולם מיוחדת שבה הסרטן מקבל תפנית מן המימד הצר של מחלה בעלת רקע פיזיולוגי – גנטי , כפי שמתייחסת אליו הרפואה הקונבנציונאלית , והופך להיות "פרוייקט חיים". כלומר, תגובה של גוף ונפש שיש לה רקע בהתנהגות האדם, בתפישתו את עצמו , בדרך בה והוא מנהל את חייו , באופן בו הוא חווה את רגשותיו , באחריות שלו לגבי עצמו , ביכולתו להפיק לקחים ולהביא שינויים לחייו , באמונתו ובהקשבה לגופו ולליבו .
ההבנה שלאנשים שלקו במחלת הסרטן יש קודים רגשיים שמאפיינים אותם ומאפשרים להתמודד עם ההבראה בדרך נוספת למה שמציעים הרופאים בבית החולים, הביאה לתוך עולמי פתיחות ונכונות להעמקה במקומות שהיו חסומים אצלי לגמרי . העבודה עם הדמיון המודרך אפשרה לי להגיע לאזורים באישיותי שלא היו מוכרים לי והעבירה אותי חוויות מתקנות עזות ומרגשות .
אם כי עדין לא הגעתי להחלמה , אני רואה בסרטן הזדמנות נדירה לפרוץ את דרך החיים האוטומטית שחייתי עד כה ולהגיע "לחיות את עצמי" סוף סוף !

שנית: קבוצת הלימוד

חלק מהתלמידים בקורס היו מבריאים מסרטן וחלק אחר כאלה שיעדו את עצמם להיות מטפלים במבריאים מסרטן ; בבחינת "אנשים טובים באמצע הדרך" עבורי.
באווירה המיוחדת שהלכה והתגבשה במהלך השנה , עם התקדמות הקורס וההתנסות הטיפולית שעברנו זה עם זה , נפתחנו והעמקנו את ההיכרות בינינו .
כתוצאה מכך , התקרבנו והפכנו חברים . מה שאפשר לי ללמוד מכל אחד מהנוכחים , מניסיונו האישי , מאישיותו המיוחדת ומהשקפת עולמו – ערך מוסף לחומר הקורס עצמו . ( אף על פי שלא תמיד זה היה קל ,ונדרשה סבלנות רבה לא פעם לחבלי לידה או לאכזבת פרידה ) .
גם המפגשים עם מבריאים , רופאים ומקורבים – שבאו להרצות בפנינו , או חומרים כתובים שהגשת לנו ; מלבד שהיו מרתקים , היוו עבורי צוהר לעולם שלא פגשתי עד כה ונתנו לי עידוד והרבה חומר למחשבה.

שלישית : אבנר שילה כמורה

ראשית , אני רוצה להודות לך על האוטנטיות שהרי אתה מלמד ומדריך בתחום שיש לך בו תוצאות . אתה "עשית זאת"! הבראת מסרטן בכוחות עצמך . גם אני רוצה!
שיטת הלימוד והתנהלות הקורס מאופיינים ע"י האישיות המיוחדת שלך שבה סבלנות וקבלה אין קץ עובדות "שעות נוספות" , הרבה וחום ואהבה עם קירבה גופנית מפתיעה בפשטותה, קצב איטי ונינוח, גמישות והבנה – ולמרות זאת, יכולת מנהיגות מתוך עוצמה ודבקות בתפישת העולם המיוחדת והמקורית שלך. והכל ברכות . אני שבאתי ממקום "מנהלי- כוחני" , שלא כל – כך מהר הסכמתי לוותר עליו , התרשמתי עמוקות ונפתח לבי לאמון מלא .

ובנוסף , האופן שבו דאגת לנו , לתלמידך . דאגת שנתפתח , שנצויד באישורים המתאימים וגם מטופלים יופנו אלינו על ידך ; כל זאת בצניעות ובלב פתוח .
משהו שהוא נדיר עבורי לפגוש .
אני מתרגשת להוקיר אותך על מי שאתה , מורה ומדריך אמיתי .

ולבסוף, בהערת סכום שאי אפשר בלעדיה, לשרה – לאישה שאתך, שנכחה בקורס גם כן ב"דרככם" המיוחדת , שלוחה תודה רבה ואהבה.

תודות לך אבנר .

באהבה
דורית גוטמן
מנהלת בי"ס (בדימוס),
פרדס-חנה

————————

 

שלום לכולם

שמי חגית וגם אני בוגרת חיבוקו הרגשי והאקדמי של אבנר. אני רוצה להמליץ בחום גדול על הקורסים שאבנר מלמד הן ברמת התוכן והן ברמה החווייתית. את המפגש הראשון שלי עם אבנר אני חבה לסרטן (סרטנים..) האישי(ים) שלי (שתודה לאל שלמרות שהתיידדנו, המלנומה הלימפומה ואני נפרדנו, אני מקווה לעד..) , הכרתי את אבנר בתהליך הריפוי של מהלימפומה ולמרות שהייתי תחת כימותרפיה ואין צורך להכביר במילים על החוויה נסעתי ממיתר (על יד באר שבע) עד תל אביב ולפעמים גם עד כפר ורדים כדי לשמוע ולחוות בצימאון את מה שהאיש היקר אבנר מלמד. הדמיון המודרך הוא כלי של חשיבה של רגש של חוויה ואבנר מצליח ללמד אותו גם כדרך חיים של אמונה בכוחות של המטופל ובכך קסמו. אני בעצמי פסיכולוגית ועובדת עם הכלי הזה שלימים הרחבתי אותו לכדי היפנוזה (וכיום אני מורשית היפנוזה) ומגלה מדי יום את כוחו לסייע. מומלץ!

בברכה

חגית כהן M.A.
פסיכולוגית

———————-

אבנר יקר,
רציתי להודות לך על ההזדמנות להשתתף בקורס של שלש שנים בהדרכתך.
בקורס למדתי להשתמש בדמיון מודרך, המשמש לי כעת כלי משמעותי ביותר בעבודתי עם מטופלי (יוגה תרפיה).
אישיותך החמה והאוהבת, כמו גם נסיונך הרב ותמיכתך האישית בכל אחד מאיתנו תרמו מאד להצלחת הקורס.
הרבה תודה ואהבה,
רחל זיס
מורה ליוגה
הרצליה

——————-

אבנר

פתחת לי חלון ענק לעולם שלא הכרתי כלל.
נדמה לי שחזרתי ואמרתי לך שבתחילת הקורס שאפילו לעצום את העיניים להיכנס לתוך עצמי- לא הצלחתי. הגעתי עם רמת תזזיתיות גבוהה ביותר. אי שקט וחוסר יכולת לעצום עיניים ולגלוש לדמיון מודרך אלא רק להירדם. מעבר לכך, לא הצלחתי לראות תמונות בעת הדמיון המודרך.
בשקט הייחודי שלך ובחכמתך הרבה עניינת אותי מאוד. כל שיעור היה חוויה אמיתית.
למדתי ממך גישות ודרכים אחרות לנהל תקשורת עם קבוצה, במיוחד התחברתי לדרך הבלתי אמצעית שלך.
לקראת סוף הקורס התחלתי להתחבר לעצמי ברגעי הדמיון המודרך ואף ליהנות מזה.
אני בטוחה שההתנסות החיובית איתך תגרום לי לתרגל את עצמי ועם עצמי. יותר מכך, עוררת בי מחשבות להמשך התפתחות בכיוון זה בעתיד. ומקווה שניפגש שנה הבאה – בלימודי ההמשך.

חופשה נעימה
י. א.
כפר ורדים